Arama yapın

Aşı Olmayan Araç Kiralayabilir Mi?

Aşı Olmayan Araç Kiralayabilir Mi?
Sinan Daşpınar
Yeni gelen seyahat kısıtlamaları ile PCR testi veya aşı kartı zorunluluğu geldi. Peki araç kiralama yaparken bu teste ya da karta ihtiyacımız olacak mı? Gelin birlikte öğrenelim.
İçerik Başlıkları
    • Aşı olmayanlar şehirlerarası seyahat edebilecek mi?
    • PCR testi veya aşı zorunluluğu olmadan seyahat edebilir miyim?
    • PCT testi ya da aşı olmadan uçağa binebilir miyim?
    • Miniyol Oto Kiralama PCR Testi Zorunluluğu Var Mı?
    • PCR Testi Yaptırmadan Kiralık Araba Hizmeti Almak

Küçük bir seyahat yapmayı planlıyorsunuz ve bunun için oto kiralama yapmayı düşünüyor olabilirsiniz. Seyahatlerle ilgili gelen sürekli değişikliklerden dolayı da biraz kafanız karışık olabilir. Aşı kartı olmayan yolcular için hem uçaklarda hem de otobüs yolcuklarında getirilen PCR testi zorunluluğu araç kiralama süreçleri için de bir merak oluşturdu. Şehir içi ya da şehirler arası ulaşımlarınızda toplu bir taşıma aracı yerine özel bir araç kullanıyor olacağınız için herhangi bir teste ya da aşı karnesine ihtiyacınız olmadan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dezenfekte edilmiş ve test zorunluluğu olmadan güvenli ve kolay bir şekilde seyahat edebilecek olmanız araç kiralamayı mantıklı hale getiriyor. 

 
 

Aşı olmayanlar şehirlerarası seyahat edebilecek mi?

Şehirler arası seyahatlerde seyahat kısıtlaması olmamasına rağmen şehirler arası toplu taşıma, özel etkinlikler için Covid testi ya da aşı kartı zorunluluğu getirilmiştir. Araç kiralama ile yapacağınız seyahatlerinizi bireysel ya da aileniz ile yapmanızın bir önemi yoktur. Herhangi bir PCR testi zorunluluğu yoktur. Aşı olmak istemiyor ya da test için vaktiniz yoksa araba kiralamak daha makul hale geliyor. 
 

PCR testi veya aşı zorunluluğu olmadan seyahat edebilir miyim?

Kişisel aracınızla veya araç kiralayarak testsiz ve aşısız olarak şehirler arası yolculuk yapabilirsiniz. Birçok araç kiralama firmasını bünyesinde toplayan bir platform olan Miniyol’da son gelişmeleri takip etmektedir. Buna göre firmadan firmaya göre istekler değişiklik gösterse de genel anlamda bir Coronavirüs testi yaptırmanıza gerek yoktur. 
 

PCT testi ya da aşı olmadan uçağa binebilir miyim?

Aşı olmayanlar veya 2 günden önce yapılmış PCR testi olanlar, PCR testi yaptırmayanlar uçağa ve otobüse binememektedir. Bu kısıtlamalar sadece aşı olmayanlar için değil 2.doz aşısını olmayan kişiler için de geçerlidir. 
 

Miniyol Oto Kiralama PCR Testi Zorunluluğu Var Mı?

Yeni yayınlanan düzenlemeye göre PCR testi; kiralık araba, kiralık karavan işlemlerinde gerekmemektedir. Bununla birlikte bazı firmaların oto kiralama işlemleri sırasında bu zorunlulukları talep edebileceğini unutmayın. Her ne kadar kiralama süreçlerinde dezenfekte ve hijyen kurallarına dikkat edilse de riskin devam edebileceği açıktır. Aşı seçeneği sık sık farklı şehirleri ziyaret ediyorsanız, toplu taşımayı çok kullanıyorsanız hastalığın bulaşma riskini ve hastalığın riskini azaltacağı için daha iyi bir seçenek olacaktır.
 
Şehir şehir geziyor, kendinizi koruyarak farklı lezzetleri de tatmak istiyorsanız farklı şehirlerin farklı lezzetlerini anlattığımız blogumuza buradan ulaşabilirsiniz. 
 

PCR Testi Yaptırmadan Kiralık Araba Hizmeti Almak

PCR testi yaptırmadan araba kiralamak istiyorsanız yapmanız gereken şeyler: 
  Her şeyden önce aşıyı tercih edebilirsiniz. Bu sayede kendinizi ve sevdiklerinizi koruyabilir, kısıtlamalardan muaf kalabilirsiniz. 
  Başka bir şehirden gelirken havayolu, deniz yolu veya otobüs yolculuğu tercih etmemeniz
  Yaşadığınız şehirde bulunan araç kiralama firmalarını tercih etmeniz ve istediğiniz şehre karayolu ile gelebilirsiniz.
Bu durumlara dikkat ettiğiniz takdirde PCR testi ile karşı karşıya kalma olasılığınız düşecektir.  

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.